Sıkça
Sorulan
Sorular
Anlayış

judo, nedir?

Judo; nezaket, kibarlık ve incelik anlamına gelen ju ve yol; ekol, okul anlamına gelen do kelimelerinden oluşur. Japonca kökenli kelime Türkçe'ye birebir "İncelik ve zarafet yolu" olarak çevrilir. İncelikli çözümler üretmek anlamına gelir. Müşterilerimizin iletişim sorunlarına incelikli çözümler üretmek... Minimum harcamayla, maksimum fayda... Yani bizim söylediğimiz şekliyle üç kuruşa beş köfte. Judo, budur!

Adımız neden judo,?

Neden olmasın?

Bu adı seçmemizin bir sebebi var mı?

Öncelikle şu anda gezdiğiniz bu site judo.com.tr boştu. Bu önemli sebeplerden biri ama sadece bu değil. Kurucusu Jigaro Kano tarafından judo, "Minimum enerjiyle maksimum etki yaratma sanatı" olarak tanımlanmış. Yani "Mümkün olan en az harcamayla, alınabilecek en büyük etki..." Bizce bu başarılı bir iletişim kampanyası için yapılmış en güzel tanım. Neden yaratıcı ve etkili işler yapmamız gerekir sorusunun da cevabı. Böyle işler yapma iddiasında olduğumuz için de adımız judo,

Nasıl çalışırız? Nasıl çalışmayız?

Biz reklamverene reklam satmak için çalışmayız. Tüketiciye ürün satmak için çalışırız. Müşterilerimizi ikna etmek için uğraşmayız. Tüketiciyi ikna etmek için uğraşırız. İşimizin merkezine müşterimizi tatmin etmeyi koymayız. Alternatif üstüne alternatif sunmayız. Toplantıya sadece doğru bildiğimizi getirir, gerçekten çalışacağına inandığımız fikri sunarız.

judo,da çalışmak istersem ne yapmalıyım?

İletişim sektörüne ilgi duyan, renkli, yetenekli ve istekli insanlarla tanışmayı çok isteriz. Hiç çekinmeyin [email protected] adresine sizi tanıtan bir mail atın yeter.

judo,yla çalışmak istersem ne yapmalıyım?

Eğer bizimle çalışmak isteyen bir reklamverenseniz, zaten yıllardır bu sektörde çalıştığınız için ortak bir arkadaş bulabilirsiniz. Ondan hem hakkımızda bilgi alabilir hem de cep telefonumuzu isteyebilirsiniz. Ya da bizi sosyal medyadan takip etmeye başlayıp gönderilerimizi beğenebilir, DM'den bize yürüyebilirsiniz. O da olmadı bir mail atabilirsiniz. Hatta konuşmak isterseniz arayabilirsiniz de... Ama yine de en iyisi ortak arkadaş bulup oradan başlamak.

Biz judocu muyuz?

Judo, sadece insanların birbirini itip çektiği olimpik bir sporun ismi değil. Büyüklükten çok beceriye odaklanan bir rekabet sistemi. Bir anlayış, bir felsefe hatta bir sanat. Bu açıdan bakarsak evet biz judocuyuz. Ama sorduğunuz judo sporuyla uğraşıp uğraşmadığımızsa cevap hayır. Hiç judo yapmadık.

Bu sorular gerçekten sıkça soruluyor mu?

Hayır. Ne bu sorular sıkça soruluyor (Siz judocu musunuz? sorusu hariç. O sık sık sorulur.) ne de bu cevaplar sıkça okunuyor. O sebepten buraya kadar gelen ve bu satırları okuyan sen güzel insan. "Uzun metinler okunmaz" klişesini bir kenara attığın için teşekkürler. Bu yüzden biz de aramızda "sizi bizi" bir kenara attık. Direkt sen diyoruz. Çünkü sana karşı yakın hissediyoruz. İyi ki varsın.

SSS